67 T. Tanaka PES 2010
| Name | T. Tanaka |
|---|---|
| ID | 2518 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 167cm |
| Weight | 63kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
49
Defence
65
Body Balance
83
Stamina
80
Top Speed
88
Acceleration
83
Response
89
Agility
79
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
76
Shot Power
77
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
74
Header
79
Jump
78
Technique
82
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
- DF Positioning
| Name | T. Tanaka |
|---|---|
| ID | 2518 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 167cm |
| Weight | 63kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players