62 T. Varela PES 2010
| Name | T. Varela |
|---|---|
| ID | 39307 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
64
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
75
Agility
70
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
72
Jump
72
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | T. Varela |
|---|---|
| ID | 39307 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 12 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
