72 Taarabt PES 2009
| Name | Taarabt |
|---|---|
| Full Name | Adel Taarabt |
| ID | 35189 |
| Nationality | France |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
40
Defence
77
Body Balance
71
Stamina
83
Top Speed
85
Acceleration
74
Response
81
Agility
85
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
78
Shot Power
73
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
65
Header
71
Jump
85
Technique
87
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | Taarabt |
|---|---|
| Full Name | Adel Taarabt |
| ID | 35189 |
| Nationality | France |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
