69 Tabanou PES 2010
| Name | Tabanou |
|---|---|
| Full Name | Franck Tabanou |
| ID | 38194 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
63
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
80
Acceleration
74
Response
75
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
71
Shot Power
75
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
77
Swerve
65
Header
72
Jump
75
Technique
75
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- S16 One-Footed Roulette
- Dribbling
| Name | Tabanou |
|---|---|
| Full Name | Franck Tabanou |
| ID | 38194 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
