74 Tacchivelli PES 2008
| Name | Tacchivelli |
|---|---|
| ID | 67677 |
| Real ID | 2141 |
| Nationality | Italy |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
75
Defence
84
Body Balance
74
Stamina
82
Top Speed
70
Acceleration
78
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
88
Shot Power
69
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
61
Swerve
74
Header
77
Jump
82
Technique
58
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Centre
- Sliding Tackle
- Covering
| Name | Tacchivelli |
|---|---|
| ID | 67677 |
| Real ID | 2141 |
| Nationality | Italy |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
