69 Takak PES 2008
| Name | Takak |
|---|---|
| ID | 6167 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
67
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
83
Top Speed
78
Acceleration
80
Response
77
Agility
76
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
68
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
68
Swerve
66
Header
75
Jump
78
Technique
66
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Takak |
|---|---|
| ID | 6167 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
