70 Tarasov PES 2010
| Name | Tarasov |
|---|---|
| Full Name | Dmitry Tarasov |
| ID | 40910 |
| Nationality | Russia |
| Club | Lokomotiv Moscow |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
63
Defence
82
Body Balance
79
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
76
Shot Power
63
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
64
Swerve
72
Header
72
Jump
76
Technique
67
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Tarasov |
|---|---|
| Full Name | Dmitry Tarasov |
| ID | 40910 |
| Nationality | Russia |
| Club | Lokomotiv Moscow |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
