69 Tareezal PES 2009
| Name | Tareezal |
|---|---|
| ID | 103344 |
| Real ID | 37808 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
71
Defence
75
Body Balance
55
Stamina
69
Top Speed
64
Acceleration
76
Response
66
Agility
51
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
54
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
56
Long Pass Speed
35
Shot Accuracy
69
Shot Power
36
Shot Technique
37
Free Kick Accuracy
38
Swerve
39
Header
80
Jump
53
Technique
52
Aggression
65
Mentality
73
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Tareezal |
|---|---|
| ID | 103344 |
| Real ID | 37808 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
