82 Tareski PES 2009
| Name | Tareski |
|---|---|
| ID | 73704 |
| Real ID | 8168 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
82
Defence
86
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
78
Agility
76
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
82
Shot Power
60
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
67
Swerve
82
Header
85
Jump
75
Technique
72
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Marking
- Sliding Tackle
| Name | Tareski |
|---|---|
| ID | 73704 |
| Real ID | 8168 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players