74 Tchato PES 2008
| Name | Tchato |
|---|---|
| ID | 3850 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
72
Defence
80
Body Balance
82
Stamina
86
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
79
Agility
77
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
78
Header
83
Jump
72
Technique
71
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Sliding Tackle
| Name | Tchato |
|---|---|
| ID | 3850 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
