66 ten Voorde PES 2010
| Name | ten Voorde |
|---|---|
| Full Name | Rick ten Voorde |
| ID | 40064 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
31
Defence
80
Body Balance
73
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
69
Response
80
Agility
79
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
77
Shot Power
72
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
66
Header
73
Jump
79
Technique
80
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | ten Voorde |
|---|---|
| Full Name | Rick ten Voorde |
| ID | 40064 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
