71 Tena PES 2008
| Name | Tena |
|---|---|
| ID | 8334 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
77
Defence
83
Body Balance
69
Stamina
79
Top Speed
65
Acceleration
70
Response
69
Agility
67
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
50
Shot Accuracy
69
Shot Power
53
Shot Technique
47
Free Kick Accuracy
46
Swerve
76
Header
74
Jump
70
Technique
56
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Tena |
|---|---|
| ID | 8334 |
| Nationality | Spain |
| Club | Getafe CF |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
