65 Thereau PES 2008
| Name | Thereau |
|---|---|
| Full Name | Cyril Théréau |
| ID | 36332 |
| Nationality | France |
| Club | Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
41
Defence
78
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
72
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
75
Shot Power
70
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
54
Swerve
71
Header
69
Jump
74
Technique
69
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Post Player
| Name | Thereau |
|---|---|
| Full Name | Cyril Théréau |
| ID | 36332 |
| Nationality | France |
| Club | Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
