72 Thiago Humberto PES 2010
| Name | Thiago Humberto |
|---|---|
| ID | 40921 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
36
Defence
78
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
69
Response
73
Agility
81
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
79
Shot Power
72
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
76
Swerve
66
Header
71
Jump
83
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Thiago Humberto |
|---|---|
| ID | 40921 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
