74 Thiago Neves PES 2009
| Name | Thiago Neves |
|---|---|
| ID | 15329 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Brazil |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
58
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
75
Agility
91
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
73
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
80
Swerve
65
Header
73
Jump
84
Technique
73
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Passing
| Name | Thiago Neves |
|---|---|
| ID | 15329 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Brazil |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
