63 Thorley PES 2009
| Name | Thorley |
|---|---|
| ID | 38612 |
| Nationality | England |
| Club | The Potteries |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 37 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
60
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
73
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
72
Agility
70
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
74
Shot Power
64
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
68
Swerve
68
Header
76
Jump
72
Technique
69
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Thorley |
|---|---|
| ID | 38612 |
| Nationality | England |
| Club | The Potteries |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 37 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
