67 Tiago Gomes PES 2009
| Name | Tiago Gomes |
|---|---|
| Full Name | Tiago Henrique Damil Gomes |
| ID | 5673 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Pamp Rojo |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
58
Defence
70
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
70
Shot Power
59
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
68
Swerve
58
Header
78
Jump
72
Technique
65
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Tiago Gomes |
|---|---|
| Full Name | Tiago Henrique Damil Gomes |
| ID | 5673 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Pamp Rojo |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
