73 Tiago PES 2009
| Name | Tiago |
|---|---|
| Full Name | Tiago Mendes |
| ID | 4494 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
65
Defence
77
Body Balance
81
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
76
Response
76
Agility
82
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
81
Shot Power
76
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
70
Swerve
76
Header
83
Jump
83
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Shooting from Distance
| Name | Tiago |
|---|---|
| Full Name | Tiago Mendes |
| ID | 4494 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
