74 Tiasse Kone PES 2009
| Name | Tiasse Kone |
|---|---|
| ID | 37537 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cote d'Ivoire |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
72
Defence
70
Body Balance
57
Stamina
73
Top Speed
78
Acceleration
85
Response
76
Agility
51
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
51
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
74
Shot Power
40
Shot Technique
46
Free Kick Accuracy
42
Swerve
42
Header
78
Jump
53
Technique
68
Aggression
68
Mentality
75
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Tiasse Kone |
|---|---|
| ID | 37537 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cote d'Ivoire |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
