69 Tiegouei PES 2008
| Name | Tiegouei |
|---|---|
| ID | 98523 |
| Real ID | 32987 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
40
Defence
87
Body Balance
78
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
72
Response
70
Agility
69
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
83
Shot Power
75
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
54
Swerve
80
Header
74
Jump
71
Technique
85
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Centre
| Name | Tiegouei |
|---|---|
| ID | 98523 |
| Real ID | 32987 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 85kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
