71 Til Taiga (J. Tae-Se) PES 2009
| Name | Til Taiga |
|---|---|
| Real Name | J. Tae-Se |
| Full Name | Jong Tae-se |
| ID | 80824 |
| Real ID | 15288 |
| Nationality | North Korea |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training12 |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
43
Defence
81
Body Balance
80
Stamina
81
Top Speed
78
Acceleration
76
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
82
Shot Power
76
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
74
Header
84
Jump
72
Technique
85
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Til Taiga |
|---|---|
| Real Name | J. Tae-Se |
| Full Name | Jong Tae-se |
| ID | 80824 |
| Real ID | 15288 |
| Nationality | North Korea |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training12 |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
