66 Tinhan PES 2010
| Name | Tinhan |
|---|---|
| Full Name | Jonathan Tinhan |
| ID | 40581 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
55
Defence
72
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
69
Response
70
Agility
77
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
74
Shot Power
62
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
55
Swerve
67
Header
75
Jump
70
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Tinhan |
|---|---|
| Full Name | Jonathan Tinhan |
| ID | 40581 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
