66 Tirenumaz PES 2010
| Name | Tirenumaz |
|---|---|
| ID | 54150 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
45
Attack
74
Defence
83
Body Balance
78
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
71
Response
77
Agility
68
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
82
Shot Power
59
Shot Technique
49
Free Kick Accuracy
51
Swerve
75
Header
81
Jump
71
Technique
56
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
2
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Tirenumaz |
|---|---|
| ID | 54150 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
