77 Toivonen PES 2010
| Name | Toivonen |
|---|---|
| Full Name | Ola Toivonen |
| ID | 38908 |
| Nationality | Sweden |
| Club | PSV |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
46
Defence
85
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
81
Shot Power
74
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
77
Swerve
86
Header
75
Jump
79
Technique
76
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Toivonen |
|---|---|
| Full Name | Ola Toivonen |
| ID | 38908 |
| Nationality | Sweden |
| Club | PSV |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
