77 Tokunaga PES 2010
| Name | Tokunaga |
|---|---|
| ID | 5250 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
68
Defence
76
Body Balance
85
Stamina
81
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
75
Shot Power
61
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
70
Swerve
74
Header
78
Jump
74
Technique
68
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
6
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Tokunaga |
|---|---|
| ID | 5250 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
