68 Tomas PES 2008
| Name | Tomas |
|---|---|
| ID | 1237 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
80
Defence
82
Body Balance
74
Stamina
82
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
72
Agility
68
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
77
Shot Power
60
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
57
Swerve
80
Header
83
Jump
70
Technique
63
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Tomas |
|---|---|
| ID | 1237 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
