72 Tommasi PES 2008
| Name | Tommasi |
|---|---|
| ID | 2200 |
| Nationality | Italy |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
73
Defence
78
Body Balance
76
Stamina
84
Top Speed
74
Acceleration
84
Response
76
Agility
74
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
72
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
64
Swerve
80
Header
77
Jump
75
Technique
72
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Shooting from Distance
- Covering
| Name | Tommasi |
|---|---|
| ID | 2200 |
| Nationality | Italy |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 15 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
