68 Tommy Smith PES 2010
| Name | Tommy Smith |
|---|---|
| Full Name | Alan Smith |
| ID | 35163 |
| Nationality | England |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
41
Defence
73
Body Balance
73
Stamina
79
Top Speed
81
Acceleration
74
Response
79
Agility
82
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
76
Shot Power
72
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
72
Header
72
Jump
75
Technique
79
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Tommy Smith |
|---|---|
| Full Name | Alan Smith |
| ID | 35163 |
| Nationality | England |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
