68 Tomou PES 2009
| Name | Tomou |
|---|---|
| ID | 10392 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 84kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
48
Defence
77
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
82
Response
73
Agility
75
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
80
Shot Power
64
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
63
Swerve
77
Header
78
Jump
71
Technique
68
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Tomou |
|---|---|
| ID | 10392 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 84kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
