86 Toni PES 2008
| Name | Toni |
|---|---|
| Full Name | Luca Toni |
| ID | 4347 |
| Nationality | Italy |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | Italy |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
92
Attack
41
Defence
92
Body Balance
76
Stamina
82
Top Speed
73
Acceleration
83
Response
73
Agility
78
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
79
Shot Power
88
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
57
Swerve
95
Header
74
Jump
86
Technique
84
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
- Post Player
- One-Touch Pass
| Name | Toni |
|---|---|
| Full Name | Luca Toni |
| ID | 4347 |
| Nationality | Italy |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | Italy |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 196cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

