73 Tony PES 2010
| Name | Tony |
|---|---|
| Full Name | Tony |
| ID | 37981 |
| Nationality | France |
| Club | Cfr Cluj |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
66
Defence
74
Body Balance
77
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
73
Response
72
Agility
71
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
75
Shot Power
59
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
62
Swerve
66
Header
72
Jump
73
Technique
65
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Tony |
|---|---|
| Full Name | Tony |
| ID | 37981 |
| Nationality | France |
| Club | Cfr Cluj |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
