65 Torje PES 2010
| Name | Torje |
|---|---|
| Full Name | Gabriel Torje |
| ID | 39406 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
48
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
80
Top Speed
84
Acceleration
76
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
79
Shot Power
73
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
68
Swerve
67
Header
78
Jump
73
Technique
78
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Torje |
|---|---|
| Full Name | Gabriel Torje |
| ID | 39406 |
| Nationality | Romania |
| Club | Dinamo Bucuresti |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
