75 Toselli PES 2009
| Name | Toselli |
|---|---|
| Full Name | Cristopher Toselli |
| ID | 37862 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
35
Attack
76
Defence
76
Body Balance
63
Stamina
70
Top Speed
72
Acceleration
85
Response
74
Agility
54
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
56
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
37
Shot Accuracy
75
Shot Power
39
Shot Technique
46
Free Kick Accuracy
40
Swerve
38
Header
79
Jump
53
Technique
56
Aggression
67
Mentality
76
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Toselli |
|---|---|
| Full Name | Cristopher Toselli |
| ID | 37862 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
