85 Trezeguet PES 2009
| Name | Trezeguet |
|---|---|
| Full Name | David Trezeguet |
| ID | 893 |
| Nationality | France |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
91
Attack
39
Defence
84
Body Balance
76
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
94
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
94
Shot Accuracy
79
Shot Power
94
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
94
Header
86
Jump
85
Technique
90
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Centre
- One-Touch Pass
| Name | Trezeguet |
|---|---|
| Full Name | David Trezeguet |
| ID | 893 |
| Nationality | France |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
