68 Tritz PES 2008
| Name | Tritz |
|---|---|
| Full Name | Stéphane Tritz |
| ID | 37069 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
62
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
67
Response
71
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
74
Shot Power
66
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
70
Jump
74
Technique
66
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Tritz |
|---|---|
| Full Name | Stéphane Tritz |
| ID | 37069 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
