65 Trugovic PES 2008
| Name | Trugovic |
|---|---|
| ID | 101056 |
| Real ID | 35520 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
67
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
71
Agility
70
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
69
Header
75
Jump
73
Technique
64
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Trugovic |
|---|---|
| ID | 101056 |
| Real ID | 35520 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
