75 Tsuboi PES 2008
| Name | Tsuboi |
|---|---|
| Full Name | Keisuke Tsuboi |
| ID | 3295 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 67kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
75
Defence
74
Body Balance
86
Stamina
74
Top Speed
83
Acceleration
77
Response
80
Agility
69
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
68
Shot Power
55
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
58
Swerve
73
Header
84
Jump
68
Technique
61
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Centre
- Sliding Tackle
- Covering
| Name | Tsuboi |
|---|---|
| Full Name | Keisuke Tsuboi |
| ID | 3295 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 67kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
