65 Tuia PES 2009
| Name | Tuia |
|---|---|
| ID | 38478 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
46
Attack
67
Defence
80
Body Balance
73
Stamina
70
Top Speed
66
Acceleration
68
Response
66
Agility
66
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
70
Shot Power
52
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
67
Header
73
Jump
65
Technique
57
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Tuia |
|---|---|
| ID | 38478 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
