65 Turimodag PES 2010
| Name | Turimodag |
|---|---|
| ID | 53564 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Cantlesir Spor |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
70
Defence
65
Body Balance
69
Stamina
72
Top Speed
72
Acceleration
76
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
71
Shot Power
68
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
65
Swerve
63
Header
66
Jump
74
Technique
68
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- Playmaking
| Name | Turimodag |
|---|---|
| ID | 53564 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Cantlesir Spor |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
