68 Turreva PES 2010
| Name | Turreva |
|---|---|
| ID | 53482 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
45
Attack
70
Defence
78
Body Balance
76
Stamina
73
Top Speed
69
Acceleration
71
Response
67
Agility
65
Dribble Accuracy
62
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
61
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
71
Shot Power
56
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
72
Header
77
Jump
63
Technique
58
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Turreva |
|---|---|
| ID | 53482 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
