73 Tutor PES 2008
| Name | Tutor |
|---|---|
| ID | 66772 |
| Real ID | 1236 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
81
Defence
90
Body Balance
71
Stamina
79
Top Speed
67
Acceleration
76
Response
66
Agility
72
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
84
Shot Power
76
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
87
Header
78
Jump
76
Technique
63
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Tutor |
|---|---|
| ID | 66772 |
| Real ID | 1236 |
| Nationality | Croatia |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
