73 Uchida PES 2009
| Name | Uchida |
|---|---|
| Full Name | Atsuto Uchida |
| ID | 15267 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 62kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
61
Defence
65
Body Balance
78
Stamina
79
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
80
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
69
Shot Power
65
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
70
Swerve
71
Header
77
Jump
78
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Uchida |
|---|---|
| Full Name | Atsuto Uchida |
| ID | 15267 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 62kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
