72 Ufuk Ceylan PES 2010
| Name | Ufuk Ceylan |
|---|---|
| Full Name | Ufuk Ceylan |
| ID | 40693 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 86 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
72
Defence
82
Body Balance
56
Stamina
63
Top Speed
62
Acceleration
80
Response
64
Agility
58
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
59
Short Pass Accuracy
57
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
75
Shot Power
45
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
45
Swerve
45
Header
70
Jump
57
Technique
62
Aggression
68
Mentality
74
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Ufuk Ceylan |
|---|---|
| Full Name | Ufuk Ceylan |
| ID | 40693 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 194cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 86 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
