61 Ugur Ucar PES 2010
| Name | Ugur Ucar |
|---|---|
| ID | 8036 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
68
Defence
74
Body Balance
82
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
73
Response
72
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
74
Shot Power
58
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
69
Header
77
Jump
75
Technique
68
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Ugur Ucar |
|---|---|
| ID | 8036 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
