72 Ulladiaz PES 2010
| Name | Ulladiaz |
|---|---|
| ID | 53492 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
78
Body Balance
60
Stamina
65
Top Speed
70
Acceleration
75
Response
77
Agility
63
Dribble Accuracy
61
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
64
Shot Power
62
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
55
Swerve
62
Header
70
Jump
61
Technique
66
Aggression
64
Mentality
75
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Ulladiaz |
|---|---|
| ID | 53492 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
