73 Ümit Karan PES 2008
| Name | Ümit Karan |
|---|---|
| ID | 3057 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 99 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
44
Defence
79
Body Balance
83
Stamina
79
Top Speed
82
Acceleration
80
Response
70
Agility
71
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
84
Shot Power
82
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
65
Swerve
78
Header
76
Jump
75
Technique
84
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Defensive Positioning
| Name | Ümit Karan |
|---|---|
| ID | 3057 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 99 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
