67 Urreta PES 2010
| Name | Urreta |
|---|---|
| ID | 38459 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
41
Defence
75
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
84
Acceleration
81
Response
75
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
69
Shot Power
73
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
73
Swerve
70
Header
73
Jump
75
Technique
80
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
3
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Positioning
| Name | Urreta |
|---|---|
| ID | 38459 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players