68 Urrutia PES 2008
| Name | Urrutia |
|---|---|
| ID | 30127 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
65
Defence
70
Body Balance
74
Stamina
81
Top Speed
72
Acceleration
74
Response
74
Agility
76
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
78
Shot Power
67
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
61
Swerve
68
Header
70
Jump
81
Technique
67
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Urrutia |
|---|---|
| ID | 30127 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 65kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
