57 Usai PES 2009
| Name | Usai |
|---|---|
| ID | 38855 |
| Nationality | Italy |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 34 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
62
Defence
73
Body Balance
73
Stamina
72
Top Speed
73
Acceleration
71
Response
72
Agility
67
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
72
Shot Power
63
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
64
Swerve
71
Header
72
Jump
67
Technique
61
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Usai |
|---|---|
| ID | 38855 |
| Nationality | Italy |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 34 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
