63 V. D. Ouweland PES 2008
| Name | V. D. Ouweland |
|---|---|
| ID | 36693 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
62
Defence
70
Body Balance
73
Stamina
82
Top Speed
71
Acceleration
73
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
77
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
70
Header
73
Jump
74
Technique
66
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | V. D. Ouweland |
|---|---|
| ID | 36693 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
